Сьогодні 11.12.2023
 

Що таке бухгалтерський аутсорсинг

Бухгалтерський аутсорсинг – один з варіантів забезпечення бухгалтерського обліку на підприємстві. В даному варіанті з метою забезпечення бухгалтерського обліку на своєму підприємстві та надання необхідної звітності до податкової інспекції, соціальні фонди та органи статистики використовується спеціалізована компанія. Форми співпраці можуть бути дуже різні, починаючи від формування «нульової звітності» і до регулярного співробітництва на щоденній основі.

Бухгалтерська компанія може повністю виконувати всі функції бухгалтерії підприємства аж до виконання банківських платежів та виставлення первинних документів контрагентам. Однак, це не виключає можливості побудови досить складних і гнучких бізнес-процесів з використанням зовнішніх компаній і власних співробітників для досягнення максимальної ефективності.

Не варто плутати аутсорсинг бухгалтерії із залученням позаштатного бухгалтера. Аутсорсингу властива, головним чином, передача регулярних функцій. У той час як залучення позаштатного спеціаліста необхідно розцінювати скоріше як передачу епізодичних обсягів робіт конкретному виконавцю.